موسسه حقوقی حامی
  • موسسه حقوقی حامـــی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

اطلاعات تماس

021-66894837

0902-7593775

ایران - تهران - خ آزادی - روبروی وزارت کار - ک دادمان - پلاک 9 - واحد 2
ساختمام موسسه حقوقی حامی
hammigrouplaw@gmail.com
021-66894837 * 0902-7593775
حامی را دنبال کنید

موسسه حقوقی حامی | گروه وکلای حامی

حقوق_اصناف،مرکز_مشاوره_حامی،موسسه_حقوقی_حامی،موسسه_حقوقی_شبانه_روزی_در_ایران_تهران

بررسی حقوق اصناف و ماهیت حقوق صنفی در ایران

بررسی حقوق اصناف و ماهیت حقوق صنفی در ایران

موضوع بحث این مقاله در خصوص حقوق اصناف و بررسی ماهین حقوق صنفی در ایران

سوالهایی در ذهن مردم شکل گرفته در خصوص اینکه اصلا حقوق اصناف چیست؟ وکیل اصناف کیست؟ کار وکیل اصناف در دادگاه ها چیست؟

وکیل خوب به چه وکیلی اطلاق میشود؟ چگونه یک وکیل خوب پیدا کنیم؟ من صنف پوشاک هستم و نیازمند وکیل پایه یک دادگستری و وکیل کاربلد هستم از چه راهی میتونم وکیل مناسب و موردنظرم را پیدا کنم؟

حقوق اصناف و حقوق صنفی یکی از مباحث بسیار مهم در بحث حقوقی میباشد که در این مقاله در خصوص آن توضیحاتی مختصر مفید خواهیم داشت و اینکه شما میتوانید با موسسه حقوقی شبانه روزی حامی در هر ساعت از شبانه روز تماس بگیرید و مشاوره دریافت نمایید.

بررسی حقوق اصناف و ماهیت حقوق صنفی در ایران

حقوق در اصناف

به راستی اطلاعات ودانش ما درخصوص امورحقوقی صنفی که در آن مشغول هستیم چه قدر است؟

آیا ما از خطاها واز جرائم( جرائم صنفی) مربوط به خطاهایمان درصنفی که به آن مرتبط هستیم چیزی می دانیم ؟

چگونه خطاهای کاری و صنفی را کاهش دهیم؟

چگونه درصد ریسک های اصناف خودمان را پایین آوریم وموفقیتهارا تداوم ببخشیم؟

سوالاتی که مطرح شد همه را از خودمان باید بپرسیم تا بتوانیم در محیط صنف کاریمان موفق و با امنیت ظاهر شویم.

پاسخ به سوالات بررسی حقوق اصناف و ماهیت حقوق صنفی در ایران

یکی از راه هایی آسان برای پاسخ به این سوالات را با هم بررسی مینماییم

موسسه حقوقی شبانه روزی حامی اولین و بهترین موسسه حقوقی در تهران است که دارای دپارتمانهای تخصصی وفوق تخصصی که در اموری چند خلاقانه بوده و دارای ویژگی های خاص است  افتخار دارد به منظور ارتقاع سطح دانش حقوقی شهروندان وکسبه ( جهت رشد سطح دانش حقوقی در اصناف مختلف ) آموزشهای رایگان ارائه دهد و مشاوره های از راه دور را در اختیار هم وطنان قرار دهد

از این رو مقالاتی چند در این خصوص را نگاشته وبه اطلاع هم وطنان در اقصی نقاط میهن اسلامی برساند.

حقوق صنفی

ازآنجایی که تنوع در انواع اصناف بسیار است ، طبیعی است که امور حقوقی در انواع آن متغیرو متفاوت باشد تاجایی که در رشته حقوق مبحثی مستقل در باب تجارت و تجارت بین الملل مطرح است.

 

اما تاکنون هیچ فردی به حقوق اصناف وآموزش آن به کارآفرینان و صاحبان سرمایه نپرداخته وبه آن توجه ننموده است

به همین دلیل است که بیشتر شرکتهای متوسط وبزرگ درخود یک واحد حقوقی دارند ویا یک وکیل مناسب را استخدام می کنند تا به امور حقوقی شرکت رسیدگی کند

اگر چه دانش مسائل حقوقی یک امر تخصصی وخاص است ، اما  باید تاحدودی این دانش را از واژه های پیچیده اش خارج و با زبانی ساده آن را به میانه عامه مردم آورد وبدین ترتیب حقوق اصناف را در پاره ایی از موارد به کارآفرینان و به پدیدآورندگان کسب وکارها آموزش داد .

پیچیدگی های حقوق در اصناف از دید ما

 

حقوق در اصناف دارای ریزه کاری ها وپیچیدگی های گیج کننده است اما اگر بی عجله و با حوصله به فراگیری آن بپردازیم به مرور متوجه خواهیم شدکه یادگیری آن خیلی هم سخت نیست.

مثلا:

کافیست انواع واقسام جرائم صنفی را بدانیم. روشهای چلوگیری از بروز این قسم ازجرائم را یاد بگیریم و بیاموزیم درصورت وقوع چنین مشکلاتی حداقل کارهایی که باید انجام شود چیست؟؟؟؟؟

مشاوره حقوقی اصناف

آموزش و مشاوره حقوقی اصناف را با هم میخوانیــــم

 

اگربخواهیم برای آموزش حقوق در اصناف متولی و بانی خاصی تعریف کنیم اولین گزینه پیش روی

همه ما اتحادیه های اصناف  و اتاق اصناف کل کشور است که بیش از همه به ذهن خطور می کند.

وقتی برای اخذ مجوز کسب وکار به هریک از اتحادیه ها مراجعه می کنیم اولین مقوله ایی که جلب توجه می کند موانع پیش روی  ما است که شامل تهیه مدارک متنوع است و بی ارزش به لحاظ کارایی ، ودومین مبحثی که هر فرد دقیقی را به آن متوجه می کند عدم سرویس دهی مناسب و صحیح است پس از اخذ پولی که بابت صدور مجوز از درخواست کننده می گیرند ودرقبال آن هیچ سرویس مناسبی  را به ایشان نمیدهند  ،،،،

یکی از این سرویسهای مورد لزوم که باید مدیران اتحادیه ها به آن احتمام بخشند آموزشهای حقوق مرتبط با صنف است.

 

دستگاه های رسیدگی به حقوق اصناف در ایران را بررسی کن!! وظایف رسیدگی به حقوق اصناف بر عهده ……… است برای مشاوره در این خصوص میتوانید با مشاوره تلفنی از آموزش های اولیه آن بهره مند شوید

وکلای موسسه حقوقی حامی در ۲۴ ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهد بود

اکنون درحالی که جای خالی این امر به شدت حس می شود موسسه حقوقی حامی به منظور انجام امور عام المنفعه می خواهد حقوق اصناف را در حد بضاعت و توان علمی که دارد درسطح عموم بطور رایگان مطرح کند وآن را به صاحبان مشاغل، کسبه وکارآفرینان محترم آموزش دهد.

در اصناف اغلب قوانین ، تخلفات و حقوق دارای اشتراکات نزدیک به هم است،  اما در پاره ایی از موارد اختلافات ، تفاوتها و گریزگاهای فراوانی وجود دارد . پس در نگاه اول به راحتی می شود فهمید که باید از دو منظر ۱- عمومی و ۲- خاص به یادگیری حقوق در اصناف پرداخت .

 

هرچه در امور حقوقی وآشنایی با این امور تلاش بیشتری شود احتمال بروز مشکلات و رفت وآمد به

دادسرا ودادگاه ها کمتر شده واوقات ما کمتر تلف می شود وبه لحاظ روحی وروانی کمترآسیب می بینیم.

موسسه حقوقی حامی با بهره مندی ازوکلای زبده آماده است تا بطور ۲۴ ساعته در طول شبانه روز ودر طول هفته بدون تعطیلی چه از راه دور وچه با مراجعه شما عزیزان به صورت حضوری پاسخگوی مشکلات و رفع نیازهای حقوقی شما باشد. ما با دراختیار داشتن وکلای تراز اول در بخش حقوق اصناف ، تجارت وتجارت بین الملل آماده ارائه خدمات حقوقی وآموزش از راه دور در انواع رسانه ها هستیم تا بدین ترتیب در تعاملی سازنده و رو به جلو بتوانیم سطح دانش حقوقی شما را بخصوص در بخش حقوق اصناف بالا برده وتعالی بخشیم .

حقوق صنفی را باید قبل از هرچیز دیگری جهت استفاده بهینه از کسب وکار بیاموزیم وآن را بادقت

وپشت کاراحتمام بخشیم . حقوق اصناف را در اتحادیه ها نمی بینیم ونمی آموزیم وبه ما نمی گویند چون

خودشان از دانش حقوق بی بهره اند و ماهیت حقوق صنفی،  صنفی راکه متصدی ریاست آن هستند را نمی دانند ، مگر به ندرت ،،، که البته آنان که به ندرت هم می دانند نمی توانند آنرا به درخواست کنندگان جواز آموزش دهند.

 

دلیل عمده پرونده های حقوق صنفی در ایران

اکنون یکی از عمده دلایل ازدحام پرونده ها ویکی از عمده دلایل شکل گیری پرونده های کیفری

وحقوقی در دادسراها ودادگاه ها همانا نبود آموزش درسرچشمه های صدور مجوز است دراتحادیه های

صنفی واتاق های بازرگانی.

موسسه حقوقی حامی آماده است در تعاملی سازنده ومثبت این جای خالی را در اتحادیه های صنفی پر نماید وبا ایجاد کارگاه های آموزشی در اتاقهای اصناف و در اتحادیه های مختلف عهده دار آموزش ماهیت حقوق اصناف به درخواست کنندگان مجوز از آن اتحادیه ها باشیم

اگرچنانچه اتحادیه های امور صنفی به این فرصت توجهی ننمودند از عموم شهروندان محترم خواهشمندیم به هر طریقی که ممکن است به فراگیری حقوق صــنفی مربوط به خود بپردازند واین موضوع مهم وحساس را جدی بگیرند.

درخصوص اهمیت این حقوق همین بس که اخیرا در مجلس شورای اسلامی در یک روز بیش از

صدها موضوع در مدتی کم بررسی ومصوب شده است . حقوق و قانون حقوق در اصناف  را بیاموزید و به خانواده های خودتان نیز انتقال دهید تا به مرور سطح دانش حقوقی جامعه بالاتر برود .

ماهیت کلی حقوق در اصناف دارای جوانب عمومی است که یادگیری آن می تواند دارای برکاتی باشد که سطح علمی جامعه وبه تبع آن سطح فرهنگی جامعه را بالا وبالاتر ببرد.

کلام آخر

شما می توانید دربخش مقالات سایت موسسه حقوقی حامی ما با توجه داشتن به صنف ونیاز خود به مقالات موردنظر مراجعه ودر صورت تمایل در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام  مندرج درسایت،،،  آموزشهای رایگان مارا دنبال نمایید

 

از اینکه تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمودید کمال تشکر را داریم . امیدواریم بتوانیم در مسیر آموزش شما را در امر حقوق در اصناف در ایران یاری نماییم

 

نظرات و انتقادات و پیشنهادات و همینطور سوالات خود را میتوانید در پایان همین مقاله در قسمت نظرات برای ما مطرح نمایید و منتظز پاسخ کارشناسان موسسه حقوقی حامی باشید.

 

 

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.